Yardım Al


Sıkça Sorulan Sorular

Digiavantaj.com nedir?
Digiavantaj.com, internet üzerinden yaptığınız alışverişlerinizde veya otel rezervasyonlarınızda Digiturk faturanıza indirim kazanmanızı sağlayan bir platformdur. Digiavantaj.com sitesi üzerinden anlaşmalı iş ortağımızın websitesine gittiğinizde ve buradan alışveriş veya otel rezervasyonu yaptığınızda, konaklamayı gerçekleştirdiğiniz anda indirime hak kazanırsınız. Digiturk abonesi iseniz, alışverişten veya konaklama tarihinden sonra çıkacak en geç 4. Digiturk faturanıza bu tutar indirim olarak yansıyacaktır.

Digiavantaj.com’dan yararlanmak ücretsizdir.

Digiturk fatura indiriminden faydalanabilmek için aylık faturası çıkan yurtiçi bireysel Digiturk uydu abonesi olmanız gerekmektedir. Digiturk abonesi olmasanız dahi, ileri tarihlerde abone olmanız durumunda bu indirimler kullanılmak üzere 18 ay süreyle sizin için saklanır.
Alışverişinizi tamamladıktan sonra hak ettiğiniz indirim faturanıza yansımadan üyeliğinizi iptal etmeniz durumunda, ilgili alışverişinizden kazandığınız hakkınız 18 ay hesabınızda tutulacaktır. Bu süre içerisinde tekrar üye olmanız durumunda indiriminiz faturanıza tanımlanacaktır.

Digiavantaj.com’u nasıl kullanabilirim?
1) Alışveriş/Rezervasyondan önce muhakkak Digiavantaj.com sitesini ziyaret ediniz.
2) İlgili firmanın linkine tıklayınız.
3) Digiturk üyesi iseniz, fatura indiriminin yansıması istenilen Digiturk üyeliğine kayıtlı telefon numaranızı giriniz. Digiturk üyesi değilseniz dahi indirime hak kazanabilirsiniz. Alışverişlerinizden kazandığınız indirimler sizin için 18 ay boyunca girmiş olduğunuz telefon numarası hesabında saklanır. Bu süre içerisinde Digiturk abonesi olmanız durumunda kazandığınız indirimler otomatikman faturanıza yansır.
4) Yapmış olduğunuz alışveriş/rezervasyonlara dair bilgilendirme SMS’i 24 saat içinde girmiş olduğunuz telefona gönderilecektir.
5) Digiturk fatura indirimine hak kazanmanız durumunda, alışveriş veya konaklama bitiş tarihinizden itibaren en geç dört ay içinde fatura indiriminiz yansıtılacaktır.

Digiavantaj.com’a uğramadan, direkt olarak anlaşmalı firmanın websitesi üzerinden alışveriş/rezervasyon yaptım. Digiturk fatura indiriminden faydalanabilir miyim?
Maalesef hayır. Digiavantaj.com indiriminden faydalanabilmek için muhakkak Digiavantaj.com sitesi üzerinden ilgili firmanın websitesine yönlendirilerek alışveriş/rezervasyon yapmalısınız. Direkt olarak ilgili firmanın websitesinden yapılan alışveriş/rezervasyonlarda firmalarla olan anlaşmamız gereği, ilgili indirimi alamıyor ve size yansıtamıyoruz.

Bu durumda önerebileceğimiz tek çözüm, alışveriş/rezervasyonu iptal edip Digiavantaj.com üzerinden yönlenerek işlemi tekrar gerçekleştirmenizdir. Fakat bu durumda fiyat değişikliklerini dikkate almanızı öneririz.

Alışveriş/rezervasyon yaptım ancak herhangi bir bilgilendirme email veya SMS’i gelmedi. Ne yapmalıyım?
SMS gönderimleri 24 saatte bir defa yapılmaktadır. Eğer 24 saat içinde SMS ulaşmazsa iletişim@digiavantaj.com ile iletişime geçebilirsiniz.

Digiavantaj.com’un klasik kampanya ve programlardan farkları nelerdir?
Digiavantaj.com, avantaj, puan ve indirim veren diğer sistemlerle karıştırılabilir; Digivantaj.com’da hesaplanması zor avantajlar yoktur. Kazanılan indirim Digiturk Faturasından düşer. Başvuru, Siteye Üyelik, SMS onayı yoktur. Kazanılacak indirimlere Çekiliş ya da Kura Sistemi ile karar verilmez. Eğer Digiturk’lü iseniz kazandığınız indirimler faturanızdan düşer. Digiavantaj.com'da diğer kısa süreli kampanya uygulamalarından farklı olarak kazanılan indirimlerin kullanım süresi 18 aydır. Kampanya şeklinde uygulamalardaki gibi haftalık, günlük kullanım süreleri yoktur. 

Digiavantaj.com’dan faydalanmanın bana herhangi bir maliyeti var mıdır?
Digiavantaj.com tamamen ücretsizdir. 

Digiavantaj.com’dan kaç kere yararlanabilirim?
İstediğiniz kadar yararlanabilirsiniz. Digiavantaj.com’da alışveriş/rezervasyon adedi sınırlaması bulunmamaktadır.

Digiturk fatura indirimi, birçok kampanyada olduğu gibi anlaşmalı firmaların yalnızca belirli ürün/hizmetlerini mi kapsıyor?
Hayır. Digiavantaj.com’da firmaların detay bilgilerinin yer aldığı sayfada, önceden yazılı şartlar dışındaki tüm ürün ve hizmetleri kapsar. Ayrıca, Digiavantaj.com üzerinden gittiğiniz sitelerden aldığınız hizmet veya ürünün fiyatı diğer herkesin ödediği fiyatla aynıdır. 

Digiavantaj.com’dan anlaşmalı firmaların websitelerine yönlendiğim zaman o sitelere direkt gittiğimden farklı fiyatlarla mı karşılaşırım?
Kesinlikle hayır. Böyle bir durum söz konusu olursa direkt olarak bizimle irtibata geçmenizi rica ederiz.

Digiavantaj.com üzerinden anlaşmalı firmaların websitelerine gittiğinizde, hizmet ve/veya ürün satın alma sürecinin sonuna kadar oluşacak durumlarla ilgili soru, görüş veya şikayetim olduğunda, bunları Digiavantaj.com’a mı aktarmalıyım? Hizmet ve/veya ürünlerle ilgili sorunlarımı Digiavantaj.com mu çözecek?
Digiavantaj.com, internet üzerinden yaptığınız alışveriş/rezervasyonlarınıza Digiturk fatura indirimi kazanmanızı sağlayan bir platformdur. Bünyesinde yer alan firmalar için doğrudan ve/veya dolaylı tanıtım yaparak firmalara yönlendirdiği müşterilerin harcamalarından belirli oranlarda indirim alır ve bu indirimleri müşterilerin Digiturk faturalarına yansıtır. Bu sebeple, Digiavantaj.com, yukarıda açıklanan hizmet dışında hiçbir ürün ve/veya hizmet sağlamamaktadır. Digiavantaj.com üzerinden yönlendiğiniz firmalardan aldığınız ürün ve/veya hizmete dair her türlü görüş, sorun ve önerilerinizi firmaların kendisiyle direkt olarak iletişime geçerek çözmeniz gerekmektedir.

Digiavantaj.com üzerinden booking.com sitesinde rezervasyon yaptım ancak Digiavantaj.com ile ilgili bölüme telefon numaramı girmedim, indirimden faydalanabilecek miyim?
Bu konu hakkında bize rezervasyon numaranız ile birlikte isim, soyisim ve rezervasyon ve akabinde konaklama sonucu hakedilen indirimin* yansıyacağı Digiturk’e kayıtlı telefonunuzu veya müşterimiz değilseniz indirimin* hangi telefon numarasında saklanacağına dair mail atarsanız en kısa sürede çözmeye çalışacağız. Bize iletişim@digiavantaj.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Digiavantaj.com’dan yönlenerek Booking.com üzerinden yaptığım konaklama karşılığı kazanacağım Digiturk fatura indirimi nasıl hesaplanıyor?
Digiavantaj.com’dan sağlayacağınız Digiturk fatura indirimi tutarının hesaplanmasında Booking.com’un Digiturk'e bildireceği bedel baz alınacaktır. Konakladığınız otele yaptığınız ödemenin kuru ne olursa olsun, booking.com indirim ödemelerini Digiturk’e Euro para cinsi üzerinden yapmaktadır. Booking.com, kazandığınız indirim tutarını konaklama bitiş tarihinizin bulunduğu ayın sonundan itibaren altmış gün içinde Digiturk’e iletmektedir. Digiturk, Booking.com’dan gelen fatura indirim tutarını iletildiği günden önceki günün T.C. Merkez Bankası kapanış alış kuru üzerinden Euro para cinsinden Türk Lirası para cinsine çevirerek hesabınıza indirim olarak aktarmaktadır. Bu sebeple Türk Lirası olarak yaptığınız otel konaklama fatura ödemelerinin fatura indirimi kur farklılığı sebebi ile bir miktar değişiklik gösterebilir. Konakladığınız otele yaptığınız ödemenin Euro tutarını hizmet aldığınız booking.com firmasından öğrenebilirsiniz. Faturanıza yansıyacak TL indirim tutarını konaklama bitiş tarihinizin bulunduğu ayın sonundan itibaren altmış gün sonra müşteri hizmetlerimizden öğrenebilirsiniz.

Digiturk fatura indirimi alacağım Digiturk aboneliği kendi adıma kayıtlı olmak zorunda mı? Hangi abonelikler bu fırsattan faydalanabilir?
Hayır. Ailenizden bir başkası veya arkadaşlarınız üzerine kayıtlı, aylık faturası çıkan Digiturk yurtiçi uydu aboneliği için de yaptığınız alışverişler üzerinden fatura indirimi kazanabilirsiniz (Digiavantaj.com üzerinden rezervasyon sırasında girilen cep telefonunun kayıtlı olduğu tüm aylık faturası çıkan Digiturk yurtiçi uydu aboneliği üyeliğine/potansiyel üyeliğine indirimler eklenecektir. Bu durumda, indirim eklenmesini istediğiniz, kimin adına aylık faturası çıkan Digiturk yurtiçi uydu aboneliği varsa o üyeliğinde kayıtlı cep telefonunu girmelisiniz). 
Kampanyadan sadece aylık faturası çıkan yurtiçi bireysel uydu aboneleri yararlanabilir.

Evimizdeki Digiturk üyeliği bir başka aile ferdi üzerine kayıtlı. Yapacağım alışverişten kendisinin faydalanmasını sağlayabilir miyim?
Evet. Tek yapmanız gereken Digivantaj.com’dan ilgili firmanın linkine tıklamadan önce ilgili alana Digiturk abonesinin telefonunu girmeniz yeterli.

Digiturk fatura indirimini ne zaman alacağım?
Digiturk fatura indirimine hak kazanmanız durumunda, alışveriş veya konaklama bitiş tarihinizden itibaren en geç dört ay içinde fatura indiriminiz yansıtılacaktır.

İndirim miktarını nasıl takip ederim?
Kazandığınız Digiturk fatura indirim miktarını öğrenmek için (0212) 473 73 73 numaralı telefonu arayabilir veya iletişim@digiavantaj.com mail adresinden bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Digiavantaj.com’a nasıl ulaşabilirim?
Her türlü yorum, öneri, yardım vb talepleriniz için “müşteri hizmetleri” destek ekibimize ulaşabilirsiniz veya iletişim@digiavantaj.com adresimize mail atabilirsiniz.

Digiturk fatura indirimi hangi koşullarda geçerlidir, hangi koşullarda geçersizdir?
Digiavantaj.com’da yer alan firmalarla yapılan anlaşma gereği, Digiturk fatura indirimine hak kazanılabilmeniz için alışveriş/rezervasyon’dan önce muhakkak Digiavantaj.com’u ziyaret etmeniz gerekmektedir. Daha sonra, Digiavantaj.com’dan yönlenerek ilgili firmanın websitesine gitmeniz ve orada alışverişinizi/rezervasyonunuzu yapmanız gerekmektedir.

Digiturk fatura indirimine hak kazanılamayacak başlıca koşullar şunlardır:
- Alışveriş/rezervasyon tamamlanmazsa,
- Alışveriş’te yer alan ürün veya ürünlerin bir kısmı veya tamamı iade edildiyse,
- Rezervasyon iptal edildiyse veya konaklama gerçekleştirmediyse
- Alışveriş/rezervasyon yapılan websitesine yönlenme, en son Digiavantaj.com üzerinden gerçekleştirilmelidir. Digiavantaj.com’dan yönlenince açılan tarayıcı penceresi üzerinden alışveriş/rezervasyon yapılmalıdır. Digiavantaj.com’dan yönlendikten sonra, Digiavantaj.com benzeri sitelerden veya çeşitli banner’lardan ilgili firmanın websitesine yönlenme yapılırsa, Digiavataj.com yönlendirmesi geçersiz kılınır ve ilgili alışveriş/rezervasyon karşılığı Digiturk fatura indirimine hak kazanılmaz.
- Digiavantaj.com’da yer alan firmaların detay sayfalarında belirtilen koşullar gerçekleştirilmediyse,
- Firma yönlendirmesi Digiavantaj.com üzerinde yer alan linklerden gerçekleştirilmediyse,
- Firma iflas ettiyse ve/veya ticari faaliyetini sonlandırdıysa,

İndirim kazanabilmek ve herhangi bir sorun yaşamamak için nelere dikkat etmeliyim?

-Tarayıcınızın ayarlar bölümünden JavaScript’e, Pop-up’lara ve çerezlere izin verildiğinden emin olun.

- Alışveriş yapacağınız firmalar bazı durumlarda tarayıcınızda yer alan "AdBlocker" gibi reklam engelleyiciler sebebiyle işlemlerinizi takip edememektedir. Bu sebeple de alışverişinizin Digiavantaj'dan yönlenerek yapıldığını tespit edememekte ve kazanacağınız indirimi yansıtamamaktadır. Bu tip sorunlarla karşılaşmamak için tarayıcınızdaki reklam engelleyicilerin kapalı olduğundan emin olunuz.
- Digiavantaj.com’dan yönlenerek alışveriş/rezervasyona başlamadan önce geçici internet dosyalarınızın ve çerezlerin silindiğinden emin olun.
- Alışveriş/rezervasyon yapacağınız firmaların websitesine Digiavantaj.com üzerinden yönlenerek gittiğinizden emin olun.
- Satın alma işlemi tamamlandıktan sonra, alışverişe devam etmek istiyorsanız, öncelikle alışveriş sitesinden çıkış yapıp Digiavantaj.com üzerinde bulunan link üzerinden tekrar alışveriş sitesine yönlendiğinizden emin olun.
- Firmalar ile yapılan anlaşma gereği alışverişin Digiavantaj.com’dan yönlenerek ilgili firmanın sitesine gidilmesi ve akabinde tamamlanması gerekmektedir. Kupon siteleri ve/veya fiyat karşılaştırma sitelerine girdikten sonra alışveriş yaparsanız Digiturk Fatura İndirimi alamayabilirsiniz. Eğer fiyat karşılaştırma ve/veya kupon sitelerini ziyaret etmek isterseniz ilk önce bu siteleri ziyaret edin daha sonra Digiavantaj.com’dan yönlenerek alışverişinizi gerçekleştirin. 
- Alişverişlerinizin sisteme kaydedilebilmesi ve böylece Digiturk fatura indiriminden yaralanabilmeniz için mutlaka alışverişinizi internet üzerinden satın aldığınızdan emin olun. Telefonla veya internet dışı herhangi bir şekilde tamamlanan alışverişinizden bu hakkı kazanamazsınız.
- Mobil cihazlarınızla yapacağınız alişverişlerinizde, bazı mobil telefonlarda ve tabletlerde çerezlere izin verilmediği için alişverişiniz sistemde görünmeyebilir ve bu yüzden Digiturk fatura indiriminden yararlanamayabilirsiniz. 
- Digiavantaj'dan yönlenerek alışverişinize/rezervasyonlarınıza başladığınızda o sitede sepetinizin boş olmasına dikkat edin.Digiturk fatura indiriminden yararlanabilmek için siteye Digiavantaj yönlendirmesi ile gidip, alışverişinizi tamamlamanız gerekli. Alışverişiniz Digiavantaj yönlendirmesi ile olduğunda ancak Digiavantaj size fatura indirimi sağlayabilir.

Sisteme girişte sadece telefon ve email ile giriş yaptım herhangi bir şifre sorulmadı. bir yerde yanlışlık mı yapıyorum?
Hayır. Digiavantaj.com, siz değerli müşterilerimize en rahat deneyimi yaşatmak üzere tasarlanmıştır.

Digiturk fatura indirimiyle ilgili bir itirazım var. Çözümü için hangi bilgileri Digiavantaj.com ile paylaşmalıyım?
Alışverişleriniz ile ilgili itirazlarınızda, sipariş tarihi, sipariş numarası ve Digiavantaj.com’dan yönlenirken paylaşmış olduğunuz telefon numarasını iletmelisiniz. Konaklamalarınıza dair itirazlarınızda rezervasyon tarihi, rezervasyon numarası ve Digiavantaj.com’dan yönlenirken paylaşmış olduğunuz telefon numarasını iletmelisiniz.

Alışveriş tutarına dahil olan KDV ve Kargo Bedeli gibi tutarlar üzerinden de Digiturk fatura indirimi kazanacak mıyım?
Digiturk fatura indirimi, yalnızca ürün veya hizmetin net fiyatı üzerinden hesaplanır. KDV, kargo bedeli, indirim kuponları vb bedeller üzerinden Digiturk fatura indirimi verilmez. Bu konulara dair detaylı bilgiler, firma detay sayfasında yer almaktadır.

*Digiturk fatura indirimi miktarının hesaplanmasıyla ilgili detayları “Digiturk fatura indirimi nasıl hesaplanıyor?”başlığında bulabilirsiniz.